Tehnician producție - atelier CNC

Oraș de lucru: Brașov

Nivel carieră: Mid-Level (2-5 ani)

Nivel studii: Calificat sau Student

Tip job: Full time

Orar 07:30-15:30

Departament Atelier producție

Limbi străine engleză

Salariu net nespecificat

Candidatul ideal

  • Școală profesională - profil tehnic (Liceul profil tehnic, reprezintă un avantaj);
  • Cel puțin 2 ani experiență în producție (strunguri și freze CNC);
  • Cunoștințe de limba engleză;
  • Aptitudini bune de comunicare și organizare;

Descrierea jobului

Participă la procesele de producție pentru buna desfășurare a activității de producție la nivelul de echipa-modul;

Responsabil pentru îndeplinirea corectă a acțiunilor specificate în procedură;

Analizează conform protocolului stabilit rezultatele d.p.v. al calității produselor obținute pe mașinile CNC;

Analizează cauzele apariției produselor cu defecte împreună cu șeful de echipă și face propuneri pentru eliminarea posibilității apariției în viitor a unor defecte similare.

Face propuneri de îmbunătățire continuă a proceselor de așchiere;

Asigură sprijin în toate problemele echipei în vederea atingerii țintelor de performanță;

Coordonează activitatea echipelor pentru a asigura operarea eficientă și sigură a mașinilor unelte;

Operarea mașinilor în absența personalului din echipă;

Ajustează setările mașinilor atunci când este necesar.

Respecta planul de producție, luând toate măsurile pentru realizarea volumelor de producție planificate.

Confecționer tâmplărie PVC

Orar 07:00-17:00

Departament Atelier tâmplărie PVC

Limbi străine nespecificat

Cerințe: • Studii medii; • Pregătirea activității de confecționare a tâmplăriei; • Prelucrare componentelor tâmplăriei din mase plastice; • Aplicarea componentelor detașabile ale tâmplăriei; • Prelucrarea baghetelor distanțier; • Asamblarea unităților de geam termoizolator; • Aplicarea mecanismelor independente ale tâmplăriilor; • Înfoierea pofilelor PVC. Condiții: • Programul de lucru este dispus pe un singur schimb, fără ture de noapte. • Condiții de lucru bune, în continuă îmbunătățire; • Bonuri de masă 15lei/zi; • Card de sănătate Medlife • Plată realizări suplimentare Responsabilități: • Încheie fluxul de producție prin asamblarea elementelor finale pe pofilele PVC; • Controlează calitativ produsele destinate spre livrare; • Studiază documente, rapoarte, comunicări generale; • Propune măsuri de îmbunătățire a activității de aprovizionare și producție şi implementează schimbările aprobate de managerul general;